W

IC-zorg redt levens. Onderzoek geeft toekomst!

Walther van Mook
von ingesamt 1.000 € (0%)

Hersenletsel komt nooit gepland. Na een reanimatie, hersenbloeding of ernstig ongeval kan het brein in één klap beschadigd raken. Wat volgt, is vaak een leven dat volledig verandert — voor de patiënt én voor de mensen om hen heen. Jaarlijks krijgen zo’n 130.000 Nederlanders te maken met hersenletsel, en dat aantal blijft groeien. Op de intensive care van het Maastricht UMC+ liggen dagelijks patiënten met ernstig hersenletsel; ondanks intensieve behandeling verlaat meer dan 60% het ziekenhuis blijvend ernstig gehandicapt. Steeds vaker betreft dit ook mensen na een fietsongeluk. 

Eind 2026 starten we in Nederland een ambitieus en hard nodig onderzoek naar het herstel van hersenletsel. We weten dat gekneusde hersenen zuurstof en brandstof nodig hebben om te kunnen herstellen — en precies dát willen we onderzoeken. We kiezen ervoor om niet te wachten op overheidsgelden, maar zelf verantwoordelijkheid te nemen. Door samen te fietsen willen we een belangrijk deel van de studie financieren en tegelijk aandacht vragen voor beter herstel na hersenletsel.
 

Een ambassadeur voor HersenStrijd
Ik weet uit ervaring dat een ongeluk in een klein hoekje zit! En geloof me: het kan ook u overkomen als wielrenner, mountainbiker, automobilist, bij het klussen of het snoeien.

In mijn werk als intensivist in het MUMC+ zie ik namelijk iedere dag patiënten met schedelhersenletsel door een val of ongeval. Op de Intensive care vechten we hard voor de levens van deze patiënten, en hun kwaliteit van leven. Een betere overleving en kwaliteit van leven zijn onze doelen. Het onderzoek van Hersenstrijdfonds van intensivist Marcel Aries maakt dit in de toekomst hopelijk mogelijk. 

Ik steun dit soort projecten zelf regelmatig. Nu vraag ik u om mij te steunen voor het Hersenstrijd Fonds! Toekomstige generaties zijn u er dankbaar voor! Elke gift, groot of klein is welkom!

Dank! Walther van Mook

Een fonds voor een betere behandeling van hersenletsel
Het HersenStrijd Fonds financiert met steun van derden baanbrekend onderzoek aan de Universiteit Maastricht en MUMC+ om de hersendoorbloeding zo bij te sturen, dat meer hersencellen kunnen herstellen op de intensive care. Hoe meer cellen genezen, hoe minder kans dat de patiënt invalide raakt, wat een enorme verbetering van de kwaliteit van leven betekent. Daarnaast voert het fonds ook vele bewustwordingcampagnes rondom fietsveiligheid. Het HersenStrijd Fonds is een Fonds op Naam dat onder gebracht is binnen het Universiteitsfonds Limburg, de goede doelenstichting (ANBI) van de Universiteit Maastricht.